I LOVE İSTANBUL Yaşayan Melodiler VOL1-2

En güzel İstanbul şarkıları, birbirinden güzel düzenlemeleriyle I LOVE İSTANBUL-YAŞAYAN MELODİLER albümlerinde bir araya geldi.

I LOVE İSTANBUL serisinin ilk iki albümü olan yaşayan melodiler 1 ve 2 CD’leri, enstrümental versiyonlarda yapılarak dinleme bütünlüğünde bir haz vermekte.

Dök Zülfünü, Kâtibim, Hicaz Sirto, İstanbul’dan Üsküdar’a Nihavent longa, Çamlıca Yolunda, Allı Turnam, Telgrafın Telleri, Şehnaz Longa Ada sahilleri gibi 30 eserden oluşan albümler dinleyenlere gerçek İstanbul’un yaşayan melodilerini hissettiriyor.

THE GREAT&LOVELY CLASSICAL MUSIC

Birbirinden güzel ve yaratıcı yeni düzenlemeleriyle son derece keyifle dinleyeceğiniz, klasik müziğin 12 değerli eserinden oluşan THE GREAT&LOVELY CLASSICAL MUSIC’i beğenilerinize sunuyoruz.

Albümün aranjörü Alper Çam, bu çalışmada New Age, Chill Out, Pop ve R&B tadlarını klasik müzikle harmanlayarak siz değerle dinleyicilere keyfine doyulamayacak bir dinleme bütünlüğü sunuyor.

Bu çalışma kasik müzikseverlere olduğu kadar, klasik müziği yeni keşfeden ya da alışılmış versiyonların dışında yeni ve farklı bir tarz arayan dinleyicilere de aradığı tatları vaat ediyor.

THE GREAT&LOVELY CLASSICAL MUSIC’i yanınızdan ayırmayacak, her ortamda ve her koşulda dinlemekten keyif alacaksınız.

NİNO ANAVİ-JOBIMANIA

Nino Anavi’den;

“Bu CD yi müziğe olan bağımlılığım ve özellikle Brezilyalı besteci , büyük isim Antonio Carlos Jobim in etkisinde yaptım .”

“Bestelerimi uzunca bir süre beklettikten sonra , sevgili dostum , kıymetli aranjörüm Turhan Yükseler ile birlikte çalışıp beğeneceğinizi tahmin ettiğim bir eser haline getirdik .”

“Stil olarak ,albümün adından anlaşıldığı gibi , her ne kadar Jobim tınılarını içeriyorsa da , kızım Romina ve oğlum Sanny melodilerde ilham kaynağım oldular . Bu eser onlara hediyemdir .”

YUNUS İLGAR-NAZLI YARİM

Birbirinden güzel 11 türkü Yunus İlgar’ın harika yorumları ile yeniden sizlerle buluşuyor.

Uzun bir çalışma dönemi sonrası seçilen eserler Alper Çam tarafından düzenlendi.

Marşandiz Stüdyolarında yapılan albümün içerdiği eserlerin farklı versiyonları, üst düzey müzisyenler tarafından çalındı ve yorumlandı.